Dresden

by - srpna 22, 2018

Ahoj❤ Přesto, že se mi to říká hrozně těžko, tak prázdniny se pomalu, ale jistě blíží ke konci. Nicméně beru vše pozitivně. Mám spoustu nápadů na články, takže se můžete jenom těšit. V pátek mě čeká odjezd do Itálie, který beru jako vyvrcholení letních prázdnin a zároveň odreagování před malým zákrokem v nemocnici. Zpět k tématu. 
  Ráda bych navázala na článek cestování v Berlíně. Aby jsme se pochopili. Nesnáším němčinu. Nelíbí se mi obecně ten jazyk, přízvuk, pravidla, hodiny němčiny, ALE budu z ní maturovat. Ano slyšíte dobře. A to není všechno. Budu z ní maturovat rovnou dvakrát - jak státně, tak školně. 
  Německo má u mě v srdci velké místo. Přestože jazyk mě rve srdce, tak Německo si mě získalo. Ve všech zákoutí Německa, kde jsem zatím byla se mi neskutečně líbilo a plánuji tam do budoucna strávit nějaký čas. Práce? Studium? Kdoví. Třeba se to nestane a bude to navždy jen můj malý sen.
  Hned první týden prázdnin jsme se s kamarádkou a babičkou vydaly na poznání města Drážďan. Já už jsem tedy v tomto městě byla potřetí a nic se nezměnilo. Celý tento výlet mě velmi pozitivně naladil.
Památka, kterou nelze nenavštívit, když už se do Drážďan vydáte je Zwinger. Musím říct, že toto místo na mě působí hrozně silnou energií a seděním na fontánkách zde trávím nejvíce času. Navíc při teplém počasí, kdy vám paprsky slunce běhají po obličeji je to o to víc kouzelnější.


Tady vidíte jasný důkaz toho, jak ráda se nahřívám. Jinak co se týče outfitu, tak na cesty volím vždy pohodlné oblečení. Celý den jsem na nohou a při obrovských teplech si nedovedu představit chodit v něčem nepohodlném. Zvolila jsem proto červené tílko a světlou riflovou sukni, která mi přijde zároveň elegantní. Nezapomněla jsem ani na chytré hodinky, kde jsem hlídala nejen čas, abych stihla vlak, ale především počet nachozených kroků.
Na této fotce je jedna ze zmiňovaných fontán a taky turisti a řeknu vám, to byl boj kolikrát vyfotit fotku, kde by nezavazeli, ale tady jsem si je nechala na památku.
Výhled do zahrad byl stejně nejkrásnější.

 Nevím, zda jsem se o tom už někdy zmiňovala, ale tak 99% zahraničních výletů pořádám s touto blonďatou slečnou. Kamarádka nadevše, navíc studuje v Německu, takže když je nějaký problém, tak s domluvou není problém. Každopádně hop a skok se nám povedl napoprvé!
Poslední fotka z Zwingeru, která mě stála opravdu nejvíce úsilí. Nikde nikdo a když se jde Nikča fotit, tak najednou se všichni rozhodnou chodit po schodech. Po asi 15 minutách bylo pózování úspěšné.
Dominantou v centru města jsou nejen malebné kavárničky a spousta obchodů, ale také netradiční fontány. Prager Straße nebo také nákupní třída je podle mě nejznámější ulicí pro turisty. Dopolední procházka touto ulicí je docela romantická, ale jakmile padne poledne, tak se to davy jen hemží. Po obou stranách této ulice se nachází nejen ochody s oblečením a kosmetikou, ale také nejrůznější fast-foody, čokoládovna Lindt (kde jsem se musela nejvíc krotit, protože čokoládu a ještě ke všemu Lindt zbožnuji a tady prodávali nejrůznější limitované kousky nebo příchutě, které u nás neseženete) a nebo stánky s klasikou jako "Kari Wurst".
 Drážďany na mě působí jako čisté, prostorné a v některých částech prosklené město a přesně tak vypadalo i jedno náměstí. Prostorné a čisté. Líbí se mi, kolik možností se ve městě nabízí a přesto, že centrům měst se vyhýbám, tak v Drážďanech bych si klidně uprostřed města sedla a dala kávu. 
 Fotka pořízená už při zpáteční cestě, kdy jsme procházeli kolem sloupořadí s různými trofejemi lesní zvěře.
Úplnou klasiku, kterou nelze vynechat je Fürstenzug. Jedná se o nástěnnou tapisérii sestavenou z dlaždic. Jde o knížecí průvod a svého druhu je největší na světě. Průvod je dlouhý 102m a na celé tepisérii je vyobrazeno 35 postav knížecího původu a dalších 59 ostatního povolání (vojáků, vědců...)
 Katedrála Nejsvětější Trojice aneb Hofkirche také stojí za navštívení. Nakoukli jsme i dovnitř, ale zrovna probíhala bohoslužba, takže dlouho jsme se nezdržely. Hned naproti Hofkirche, když vyjdete schody nahoru se nachází příjemný parčík s výhledem na řeku.
 Hofkirche v plné kráse. Zajímavostí na Drážďanech je černé zabarvení kostelů a některých domů. Jde o znečistění od kouře. Kdysi v Drážďanech propukl požár a obyvatelé nechali budovy v původním stavu.
Závěrem celého výletu bylo vynikající fish and chips aneb jeden z důvodů, kvůli kterému musím jet do Anglie. Kupovali jsme 5 krabiček a to jste měli vidět výraz paní za pultem. A kelímek, ve kterém byla majonéza se dal také jíst - mňam!

A co vy a němčina/Německo?
Byli jste někdy v Drážďanech?You May Also Like

16 komentářů

 1. V první řadě musím říct, že jsi hrozně krásná! Už na té fotce v pravo nad about me jsi mě okouzlila. Taková přirozená dušička. :-)

  Drážďany mám za rohem, takže tam jezdíme několikrát do roka. Máme to blíž, než do Prahy a jsou tam lepší obchody. :-D Hlavně Primark. Ale dřív jsem tam jezdila hrozně málo. Vlastně jsem tam do svých 19 let byla snad 2x. Jednou se školou a jednou na vánočních trzích, které jsou mimochodem také krásné. Památky jsem si ale poprvé prošla až v mých 19 letech a opravdu je to nádherné historické město. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé, to je hrozně milé. Děkuju, hrozně mě to potěšilo :o)) jinak závist. My jsme právě byli na výletě v Praze a odtam jeli do Ústí nad Labem a odtam to byla asi půlhodinka vlakem :D na Vánočních trzích jsem byla též a ty jsou opravdu kouzelné a ty pamlsky jako jablko v cukru nebo jahody na špejli v čokoládě - mňamka :)

   Vymazat
 2. Krásné fotky i článek, Drážďany mám straně ráda :)

  SmileThess

  OdpovědětVymazat
 3. Super článek a nádherné fotky�� V Drážďanech jsem nikdy nebyla, celkově teda v Německu ne, protože stejně jako ty němčinu nesnáším, ale třeba někdy��

  OdpovědětVymazat
 4. Já jsem z němčiny maturovala, ale v Německu jsem nebyla a pár míst mě dost láká. Jinak máš moc krásné fotky a sluší ti to :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, konečně se našla nějaká spřízněná duše, která maturovala z němčiny :) Určitě v Německu je hned několik malebných míst, které stojí za navštívení :)

   Vymazat
 5. V Drážďanech jsem byla dvakrát a moc se mi tam líbilo :) Jinak němčinu jsem se učila 7 let a z celého srdce jsem ji rovněž nesnášela! :D Teď už ji pomalu třetím rokem nemám a dost mi začíná chybět :D Ach, ta ironie :D

  Elle about everything

  OdpovědětVymazat
 6. Drážďany jsou krásné město, jednou tam chci do Primarku a spojit to s návštěvou celého města
  V3ronika life

  OdpovědětVymazat
 7. Ja a nemčina, to nejde dohromady :D Ale vidieť, že si si výlet užila, moc pekné fotky! :)

  OdpovědětVymazat
 8. Já osobně byla v Drážďanech už nespočetně mnohokrát a neustále má to město svoje kouzlo. S němčinou jako jazykem to mám podobně (až na to, že jsem z ní tedy nematurovala :D), taky se mi moc nelíbí. Každopádně ta krásná města v Německu to opravdu vynahradí a člověk by byl snad i schopný si na to zvyknout :) Moc pěkné fotky :)

  OdpovědětVymazat
 9. Oooo Dráždany, pamätám si ako moja škola ponúkala výlety tam :) Chodili sa tam kúpať. Minule som akurát premýšľala, že si tam zájdem len tak :)
  Počula som, že je to krásne mestečko :)

  Klaudia Duranova BLOG  / check my IG

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Se školou jsme tam také jednou byli :) určitě zajděte jen tak, nema to chybu :o))

   Vymazat
 10. V Drážďanech jsem ještě nikdy nebyla. A v Berlíně vlastně taky ne. Jak nad tím tak přemýšlím, Německo bych si fakt měla konečně projet :D
  A je teda blbé, že máš zrovna tak ráda zemi, jejíž jazyk nesnášíš :D
  Každopádně moc pěkné fotky :)

  OdpovědětVymazat
 11. Z čeho ten kelímek byl?:D
  Německo zbožňuji, jenže... mám to asi jako ty. Ne, že by se mi němčina úplně nelíbila, ale já ji jednoduše neovládám. :D Ale naštěstí z ní maturovat nehodlám, to ti v tom přeji hodně štěstí! :D Ale jakmile se jede do Německa - jedu ihned. Drážďany jsou nádherné, nebo z ostatních měst se mi opravdu moc líbil Norinberk, Bamberg a Berlín - noční Berlín je nejhezčí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kelimek byl v podstatě jako kornout na zmrzku, ale v menším podání :D joo a děkuji, doufám, že to nejak dopadne :D každopádně yees, noční Berlín je boží :)

   Vymazat