Berlin

by - srpna 23, 2017

Krásnou středu všem😍
Zbývají mi 2 dny do konce brigády a já už se těším na poslední týden prázdnin, kdy budu mít konečně volno...tedy skoro, protože pořád někde budu lítat. Oficiálně budu moci říct, že za prázniny 2017 jsem si absolutně neodpočala a myslím, že příchod do školy bude šílený.
  Dnes bych se s vámi chtěla podělit o pár zážitků z Berlína, kde jsem strávila poslední týden a řeknu vám...stěhuji se tam! Opravdu...lidé jsou absolutně na jiné úrovni...jakože nechci nikoho urážet, ale u nás je jeden tupan za druhým. Tak jak se ke mě chovali v Německu bylo až neuvěřitelné a reprezentace státu, kde měli muzea zadarmo nebo za polovinu ceny tady bohužel neexistuje.
  Do Berlína jsem jela zejména kvůli výstavě IGA, která bývá jednou za pět let. Ze zkoumání květinek se vyklubala jízda na bobové dráze!
  Další den jsem trvávila v Egypském muzeu, kde byla originální socha Nefertiti. Kdo z vás někdy nachodil 17 km po muzeu? Já ano!
  Další dny jsem trávila v Zoo a aquáriu, kde jsem byla neskutečně ohromena medúzami a co víc byla jsem ve výšce 203m, při bouřce mezi blesky na televizním vysílači...nezapomenutelný zážitek! Nevíte kdy umřete 😂 Poslední dny jsem běhala po místních památkách...brána, zvonice, Primark, velvyslanectví...zkrátka Berlín je památkami zahlcený až k prasknutí a rozhodně se to nedá do týdne stihnout, proto s kamarádkou plánujeme další zájezd na delší dobu.
  A nyní slíbené fotky.
  
První fotka je focena v domě velvyslanecví a upřímně absolutně netuším, proč tam vystavěli takovou kouli. Asi rozhledna? Nebo neměli co dělat s penězi, protože uvnitř kupole vlastně nic není, ale desingově to vypadá parádně.Tady ta fotka je focena z místní kupole, kterou ještě uvidítě níže na obrázku. Umožňovala pohled na celé ohromné město. Akorád škoda, že v Berlíně se stále něco staví a opravuje, takže někdy krásný pohled rušily jeřáby.

Tohle je ještě jedna fotka z velvyslanectví, vlastně kupole byla napravo ode mě. Jinak vstup je zdarma, ale musíte mít předem zamluvenou rezervaci. Pokud se sem někdy vydáte, připravte se na pořádnou kontrolu sekuriťáků, asi tak jak do letadla.
Zde vidíte televizní vysílač, na kterém jsem byla za bouřkového počasí. je vysoký přes 300m, ale vy můžete do kupole ve výšce 203m, 4 metry nad vámi se nachází ještě restaurace.
Tímto se přesouváme do IGY. Nejkrásnější výstavy zahrad vůbec. Jako první fotku jsem vybrala papoušky, kteří jsou sice ze Zoo, ale s jejich pestrostí a barevností se mi prostě líbili mezi kytičky.


Zrovna mi stihla zapózovat i vážka.


V celém areálu byla spousta atrakcí, dokonce se kvůli této výstavě vystavěla i kabinová lanovka pro 8 lidí. Zde jsme s kamarádkou ve vodním světě. Před vodopáden, který zrovinka nevodopádí, ale ta fotka se mi líbí 😍

Atrakce pro děti? To je pro nás.

V čínské a následně i japonské zahradě jsem trénovala. No...před svatebčany celkem šílenost, ale nakonec nám s kamarádkou i zatleskali 😂Přísahám, že jsem na sobě neměla ani kapku vody :D


Tady se s vámi podělím o večerní výhled z televizní věže.U tohoto aquária jsem stála snad hodinu.
Nejvíce z celé zoo mě fascinovaly přenádherné medúzy.
Tady ještě jeden úlovek vázy z egyptského muzea.
Rozloučím se s vámi s mým každodenním oběděm😂😇
 A jak prožíváte poslední dny prázdnin vy? 💜

You May Also Like

16 komentářů

 1. Úžasné fotky, naprosto nádherné!♥

  OdpovědětVymazat
 2. Maličko ve mně zatrnulo, když jsem si přečetla, že ani týden na prozkoumání Berlína nestačí, já tam na začátku září jedu na tři dny a s kamarádkou jsme si myslely, že to bude bohatě stačit, teď už si tím moc jistá nejsem :D

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to hodně štěstí, třeba toho stihnete víc jak my :D

   Vymazat
 3. Skvělé fotky
  Já jsem nikdy netoužila podívat se do Berlína, ale do Německa a Rakouska jezdím ráda. Procvičím si tam němčinu a lidi jsou tam fajn a nemusíš se bát, že by ti tam něco ukradli.

  Andey
  lifeis-beautiful.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Jsem ráda, že jsi si to užila :) vypadá to nádherně! Do Berlína bych se někdy ráda podívala,ale jenom podívala, žít bych tam nemohla, nemám ráda němčinu :D dostal mě ten Primark tam :D A jsi blázen, já se při bouřkách zavírám do pokoje a pod peřinu, i když je tak čtyřicet stupňů, ještě někam lézt :D
  michelle-and-her-world.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Je vidět, že sis to parádně užila, nádherné fotky, já Německo nemusím, ale i tam je na co koukat...

  OdpovědětVymazat
 6. V Berlíně jsem byla tak před 4 roky a hned bych se tam vrátila.

  OdpovědětVymazat
 7. Super fotky! V Berlíně jsem byla, ale už před hrozně moc lety, tak se tam musím zas zajet kouknout, když je to tak blízko :)

  OdpovědětVymazat
 8. V Berlíně muselo být krásně! :-) Moc krásné fotky, jde vidět že sis Berlín 100% užila! :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Moc pěkné fotky, do Berlína bych se také někdy ráda podívala, bohužel když jsem koukala kolik stojí jízdenky a to jen od Českých drah, popřemýšlela jsem nad tím a asi spíš budu šetřit na Amsterdam, kam chceme s přítelem po maturitě jet :)
  Jinak pěkný článek, vypadá to, že sis to tam užila :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano! Do Amsterdamu letím příští rok také na výstavu tulipánů :D <3 Berlín není sám o sobě drahý, zato ta cesta to je peklo, já teda za jízdenku platila 918,- :)

   Vymazat
 10. Ty fotky jsou prostě úžasné! :) Hlavně ta vyhlídková věž(televizní).

  https://thewaybya.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tu bych zařadila do jedné z nejbožejších památek <3

   Vymazat
 11. Já byla tento rok v Německu dvakrát, jednou na jihu u Mnichova a podruhé v Drážďanech na výletě. Bohužel Berlín tento rok nevyšel, takže tak trošičku závidím. Ráda bych se tam také podívala. Třeba to muzeum (o kterém jsem teda neveděla) by mě lákalo.:) Jinak moc pěkné fotky.

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
 12. V Berlíně jsem ještě nebyla. Nemůžu se nějak dokopat. Fotky jsou moc krásné, hlavně ti papoušci. :)

  OdpovědětVymazat