Selflove

by - července 18, 2018

Ciao. Hlásím se zpět po několika měsících! Nemůžu uvěřit, že píšu. Hrozně mi to chybělo a přestože, jsem měla někdy chvíli času, tak před očima mě visela černá díra. Absolutně žádné nápady, věčně ve stresu a mnoho povinností. Vítejte v mé asi nejhorší realitě, kterou jsem za život prožila a ikdyž příčin bylo několik, tak největší vyvolávač stresu je právě ŠKOLA.
  Nicméně prázdniny v plném proudu a já jsem si během těch několika týdnů uvědomila hrozně moc věcí, které nechci, aby se v životě opakovaly a rozhodla jsem se je napravit a zároveň vyslat do světa pár informací, aby ostatní takové situace nemuseli zažít.
  Mít rád sám sebe je pro hodně lidí složitá záležitost. Všichni vidíme na sobě jen to špatné a když už je někdo nanejvýš dokonalý, tak ostatní ho ze závisti pomlouvají a přesvědčí dotyčného, že je špatný. Ikdyž hrstka z nás má silnou vůli a dokáže pomluvám odolat, tak věřte mi...každého se to dotkne a všichni o tom přemýšlíme.

  Jsem tlustá, měla bych shodit.
  Panebože, mám příšernou pleť.
  Nejsem dobrý, že jsem nezvedl na bench 100kg.
  Nechce se mi do práce.
  Cvičení nechám na zítra.
  Jsem ošklivá, ostatní jsou přirozeně krásní.
  Neumím zpívat, malovat, hrát na hudební nástroj.
  Je příšerné jak jsem líná.

  Pokud se alespoň v jedné věci vidíte nebo si říkáte něco podobného, tak se točíte ve víru negativních myšlenek a nikdy se nedostanete ven. Proč na sobě vidíme jen to špatné, věci odkládáme a to co chceme nám připadá nemožné? V životě si máme užívat, poznávat, smát se a brát si z věcí ponaučení. 
  To, že neumíme zpívat, přece neznamená, že zpívat nemůžeme. Ten kdo neumí malovat se to může jednoduše naučit. Samozřejmě každý má v sobě skrytý jiný talent a půjde mu něco lépe než druhému, ale každý ten talent má. Jen ho musíme v sobě objevit. 
  Nic není jen tak. Pokud chceme zhubnout nestačí si říkat, jak moc je naše váha špatná. Tím, že si budeme říkat, jak moc se nesnášíme, ještě přivoláme další negativa a opět se budeme topit ve víru špatností. Musíme pro to něco dělat. Zvednout se a jít! Věřit, že to dokážeme, nevzdávat se a pozorovat výsledky. TO nás veze kupředu. Co můžeš udělat dnes neodkládej na zítřek, znáte to? 

Jak se mít rád?

Hledejte příčiny a vyřešte je
Na papír nebo v hlavě si sepište body, které na sobě nesnášíte a změňte je! Celý půlrok jsem měla nehorázně ošklivou pleť. Vzpomínala jsem na minulé léto, kdy jsem se nemusela malovat a to mi připadalo nemožné. Vždy jsem si říkala, že se nenamaluji a přispím si, ale ráno jsem musela vstát a nanést hodně velkou vrstvu krycích prostředků, abych mohla vyjít z domu. Hledala jsem příčiny. Málo piju, jím hodně sladkého, dávám si hodně make-upu, už mě nevyhovují dané produkty...
  Moji příčinou byl stres! Jakmile jsem dokončila ročník, všechno ze mě spadlo a proto už se nehodlám kvůli škole stresovat.

Hledejte na všem negativním něco pozitivního
Když se mi nechce do práce říkám si, že se vlastně těším, protože si vydělám nějaké peníze, za které si pak budu moci něco koupit a také uvidím kolegyně. Když jsem v práci, nikdy se nenudím. Nachystám si do práce výbornou večeři nebo oběd, na který se těším a taky si říkám, že to rychle uteče. Nebo hlášku, že když se ti někam nechce, je to tam dobrý.

Všechno zlé je k něčemu dobré
Jedna z věcí, kterou jsem se naučila a uslyšíte ji ode mě ještě 1000x. Všechno zlé se nestává jen tak a špatné věci pak přebijí ty dobré a my si alespoň vezmeme ponaučení. Například před týdnem mě chytil revizor. MÉ, co si kupuje pravidelně šalinkartu na 3 měsíce, píšu si to do diáře a nikdy nezapomínám. Teďka jsem byla 14 dní na dovolené, vyřizovala jízdenky do vlaku a na šalinkartu neměla pomyšlení, navíc jsem si ji kupovala v červnu, tak jsem brala automatické, že ji mám až do září. Nicméně už jsem si neuvědomila, že jsem počítala, že celé prázdniny budu hodně cestovat a šalinkartu bych tolik nevyužila, proto si ji koupím na měsíc. Byla prošlá 5 dní, když mě kontroloval revizor. V klidu jsem mu ji podala a on: "slečno, ale vy ji máte pouze do 9.7. a dnes je 14.7. nemáte doma nový kupon?" Ajaj, ani nevíte jak mě to hryzalo, že zbytečných 800kč v čudu, ale pozitivní na tom bylo, že už nikdy na nový kupon nezapomenu! 

I nemožné lze splnit
Další motto, kterým se řídím a to znamená, že i pokud si přijdete jako ten nejhorší člověk na planetě, tak rázem můžete být tím nejlepším. Doma mě vedli ke sportu odmalinka, ale nikdy jsem nezvládla běhat. Ve škole jsem uběhla 500m a byla vyřízená. Nenáviděla jsem běh na dlouhou trať a nechápala lidi, kteří říkali, že je běh uvolňující. Pro mě jedno velké trápení. Jednoho dne jsem se ale rozhodla a vyběhla. Nešlo to. Každou chvíli jsem se zastavovala. Po několika dnech jsem našla rytmus svého dechu. Postupem času jsem se zastavovala čím dál míň a míň. Vyběhla jsem dokonce i "smrtelný" kopec. Za měsíc jsem si ani nemusela dát po smrťákovi pauzu. Dnes když vybíhám tak minimálně na 10km. A to, kdyby mi někdo řekl před dvěma lety, poklepala bych mu na čelo.

Zdravé jídlo, pitný režim a pohyb, to je to tajemství
Šťastně, lehce, svěže a plná energie a optimismu se cítím od té doby, co jsem poupravila svůj jídelníček. Jíst se má všechno, ale s mírou. Tím chci říct: Naučila jsem se snídat a to pořádně. Snídaně je moje nejvydatnější jídlo a nastartuje vám celý den. Před snídaní vypiju 300ml vlažné vody. Jím pravidelně a to 5x denně. Záleží na tom, co chcete se svým tělem dělat a podle toho také upravit jídelníček, ale já jím hodně bílkovin, vlákniny, především v ovoci a zelenině a mléčných výrobcích - hlavně tvarohy. Nezanedbávám ani cukry a tuky - oříšky jsou skvělým zdrojem a co se týče čokolády, kterou celý život jím ve velkým, tak jsem ji obměnila za hořkou 70% a výš. Pitný režim je velmi důležitý a já se snažím prolívat co nejvíce vodou a čaji.
  Já mám pohyb víceméně každý den, ale pro tělo je nejdůležitější pestré, kvalitní a vyvážené stravování. Nezanedbávejte ani spánek, protože ten je též důležitý. Spát příliš dlouho i příliš krátce se nedoporučuje. Já zastávám 7,5 - 8 hodin maximálně.

Jak jste na tom se SELFLOVE VY? 
Máte se rádi? Co proto děláte?

You May Also Like

2 komentářů

  1. Velmi inspirativní článek, v hodně těch bodech ze začátku jsem se viděla, takže s tím určitě budu muset něco udělat... Jednou jsem četla, že pozitivní myšlení samo o sobě má sílu uzdravovat. Když ti je třeba špatně a říkáš si "bože, to je hrozný, umírám", tak se ti samozřejmě neuleví a bude to ještě horší, ale když si naopak řekneš "však to nic není, za chvíli to přejde" a reálně tomu uvěříš, pak se to vážně zlepší :) Byl tam uveden experiment s kytkami, jedna paní prý měla dvě květiny a každou z nich zalévala z jiné flašky s vodou - předtím, než ty květiny zalila, tak tu jednu vodu několikrát pochválila, zatímco na tu druhou začala nadávat. Zdá se to jako hloupost, ale opravdu prý ta květina, která byla zalévána tou "dobrou" vodou, krásně kvetla, zatímco ta druhá, zalévaná "špatnou" vodou, uvadla.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Přeji hodně štěstí se změnami. Opravdu jsem zjistila, že když si něco hodně moc přeji, tak se to vyplní, ale musím myslet pozitivně :) Ten experiment s kytkami je až neuvěřitelný, ale podle mého názoru proč by nebyl pravdivý? :)

      Vymazat