Italy 2018

by - září 03, 2018

  Krásný první školní den😇 Tak jak jste to dnes ve škole zvládli? Na nás profesorka vybalila, kdo nás bude zkoušet u maturity a po půl hodince nás pustila domů, takže docela zajímavý start do nového školního roku.😂
  Protože jsem se včera odpoledne vrátila z Itálie, tak bych se s vámi chtěla podělit o své zážitky a pořízené fotky. Pravidelně jezdíme s babičkou a dědou do Itálie už od mých 6 let a právě letos to byla poslední Itálie, alespoň pro mé prarodiče kteří už chtějí mít chvíli klidu, takže příští rok mě čeká cesta bez nich a nebo úplně jiná destinace.
  Itálii mám prolezlou skrz na skrz. Jediné místo, které mi chybí je Sardinie. Tento rok jsme se vydali do městečka Peschici. A to co jsme zažili, jakože bouřku, která promačkala kompletně všechna auta a díky které se zřítila skála, která zasypala koleje a nejezdily vlaky - to je ještě pohoda, ale při zjištění, že 1.září je v Itálii svátek moře a doprava nejezdí a my se nemáme jak dostat domů? To byl teprve oříšek. Nicméně všechno dobře dopadlo. Zabookovali jsme si hotel ve vnitrozemním městečku Fogiia a podařilo se nám odtam chytnout spoj, nicméně jsme se tedy ošidili o jeden den u moře.
  Zbytek týdne nám ovšem svítilo sluníčko, stihla jsem se pěkně spálit! A městečko vzdálené kilometr daleko bylo opravdu malebné a trávila jsem tam každý večer ať už na pizze, panini, bruschete nebo italské zmrzlině a croassantech plněných krémem, pistácií či čokoládou. Naše první zastávka byla ve Vídni, kde jsme měli 2 hodiny do odjezdu dalšího vlaku, takže první kafe na posilnění a výlet na zámek Belvedere. Nasedli jsme na noční vlak a celou noc jsme mířili do Rimini, kde jsme vystupovali v 5:17 ráno.
 Volný čas v Rimini jsme zabili výletem po městečku a docela mě překvapilo, jak je čisté. Navíc mě oslnilo první kouzlo Itálie a to vycházející sluníčko, které osvětlovalo centrum města.
Po městě byla spousta obchůdků, což je samozřejmostí, ale mě zaujala zmrzlinárna, kde dělali 100% bio zmrzku.

Před návratem na nádraží jsme ještě prošli po kamenném mostě, na kterém podle mě dříve byly sochy, protože tam byly přesně vyčleněná místa, ale to je jen můj a Jančin odhad.
Po pár dalších přestupech jsme dorazili na místo, kde mě hnedka vítala místní koťátka. Takže ne vybalit a do moře, ale do obchodu, koupit konzervu a nakrmit ty zázraky.
 Takto vypadá Peschici - místo, kam jsme chodili na pláž a zároveň pohled na to malebné bílé městečko, které bylo naší večerní zábavou.
Po plážích samozřejmě jezdili nejrůznější vozy s oblečením a černoši s náramkama, šperkama, prstenama, dekama - však to znáte.
Pohled na západ slunce z městečka. Dokonce hned na začátku měli kolotoč, který podle mě na té fotce dělá svoje.
A celá Itálie zahájena večeří. Pizza je úplnou klasikou. Já jsem zkoušela nějakou s olivama a artyčokama, babička dala na klasiku.
 Druhý den asi v 17:00 začala bouřka a trvala až do následujícího dne. Poměrně se ochladilo a do moře se kvůli vlnám a ztráty pláže nesmělo, tak jsme se vydali na výlet do Rodi Gargana, odkud mám fotku přístavu a můžete vidět, jak je moře hnědé kvůli vířícímu se písku.
 Domečky zde byly pomalované pro mě veselými obrázky. Kytičky, příroda, působí to na mě hrozně útulně. Ta barevnost. Oživí to hnedka tu bílou stavbu.
Nevím proč, ale tahle fotka se mě neskutečně líbí.
 Zmrzlinka ve městě opět nesměla chybět! Mimochodem v Itálii mají luxusní kornoutky. Pistácii a jogurtu jsem zkrátka neodolala.
 Přichází na řadu pár fotek přímo z pláže. Fotky pořízené z posledního dne, kdy moře bylo jako rybník, teplé jako kafe a sluníčko hřálo.
 Menší pokus o stojku.
 Tady jsem s osobou, kterou nadevše žeru. Kamarádka od mala. Moje cestovní pravá ruka. Společně z dovolených máme nespočet mnoho zážitků.
 Fotka z pláže. Třetí den jsem si nechala zaplést copánky, což jde z boku trošku vidět.
 Výběr z 50 zmrzlin je nehorázně těžký. Tady to nakonec byla veganská stracciatella a kokos.
 Fotka z výletu do Vieste, kde měli okolo pláže úžasnou skálu.
 Ve Vieste jsme ještě navštívili místní chrám.
Pohled na pláž v městečku Vieste a rozhodli jsme se, že pokud se za rok někam pojede, tak rozhodně sem! Na pláži měli i několik kurtů na beach, takže by to nebylo jen váleníčko na pláži.
 Místní tržiště také stálo za to navštívit, ale co mě překvapilo, že mnohem lacinější ceny byly ve městě. Asi počítali s přívalem turistů.
 Večerní snímek z městečka Peschici dolů na pláž.
 Miluju nekonečné moře. Když jste na pláži a na druhé straně vidíte pevninu, tak to pro mě není moře, ale nějaký rybník nebo přehrada. Pravé moře je nekončící.
 Co k tomu dodat víc, než jen to, že uličky jsou opravdu malebné, zvláště po ránu, kdy ve městečku nenajdete ani nohu. 
 Při ranní procházce jsem narazila na místo, které na mě vysílalo hrozně silnou energii. Vyhlídka, jejíž zábradlí bylo obklopené hromadou zamilovaných zámků a pak výhled na moře a bílé městečko.
 Kouzelné domečky mi připomínali Řeckou kulturu, přestože jsem v Řecku nikdy nebyla, ale bílomodrá barva, ať už podle instagramových fotek mu zkrátka patří. Každopádně fotit se, když vás pozoruje chlap a vy málem někomu vlezete do bytu je docela vzrůžo.
 Obchůdek byl bohužel zavřený, ale odhaduji ho na nějaké parfémy. Nicméně to prostředí mě hrozně zaujalo a potřebovala jsem pořídit snímek.
 Někde jsem to zmiňovala, ale celou dovolenou jsem žila na teplých, křupavých croassantech s krémem, čokoládou nebo pistácií, pizze, paniny, bruschette a kafíčku.
Naše klasický rána, kde jsem jako první zákazníci vykupovaly s Johys kavárny.

  A co vy? Byli jste letos někde u moře?
  Tímto bych vám chtěla popřát úspěšný start nového školního roku!❤

You May Also Like

21 komentářů

 1. Your pics are awesome.
  It is obvious you enjoyed
  your time in that place
  and you've had so much fun.
  HAve a great day.

  Ann
  https://roomsofinspiration.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 2. Tak ty fotky jsou luxus♥♥♥
  Tu Itálii ti hrozně závidím, sama bych se tam ráda někdy podívala, ale to zatím jen ve snech - mimochodem ten západ slunce s kolotočem, no megaa! A úplně jsem teď dostala chuť na croissant :O♥ *slint*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Tak v tom případě hodně štěstí k brzkému splnění tvého snu :o)) Jak jsi to teď řekla, tak na ten croissant mám taky chuť :D

   Vymazat
 3. Já jsem letos byla s rodinkou také v Itálii na dva týdny, byli jsme tam už 3x na tom samém místě. Bylo to super, moře je prostě moře. A ty zmrzliny? Nejsem zrovna na sladké, ale jestli je někde fakt dobrá zmrzlina, tak v Itálii. Dávají tam takové porce, že celý kornout byl větší než já. :D Jinak přeji úspěšné zahájení školního roku. :) Já chodím už na vysokou, tak mám ještě čas do Října, než to zase celé vypukne. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé dva týdny? Hned bych měnila :D každopádně nástup do školy hrůza. Ještě ke všemu letošní rok maturuji, tak o to horší to je. Tak to máš ještě měsíc lážo plážo, užívej a pak příjemný vstup pravou nohou na vysokou tedy :o)

   Vymazat
 4. Na těch fotkách ti to moc sluší, jiné se mi fakt líbí jak jsou vyfocené, super!
  Já moc na pláže nejsem, ale třeba ty domky musely vypadat nádherně. A ta pizza vypadá fakt dobře

  OdpovědětVymazat
 5. Moc hezké fotky a s koťátky to máme stejně :) Taky jim vždycky něco koupím, protože je mi jich líto. My letos byli na dovolené začátkem července a to na Santorini v Řecku. Bylo tam krásně.
  Elle about everything

  OdpovědětVymazat
 6. Já jsem byla také v Itálii na Pádu, kousek nad Rimini, ale i u moře a musím říct, že až na pizzi jsme ji zažili zcela jinak :). Trhy, a tak krásné moře jsme neměli. Moc pěkné fotky.

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Při cestě tam jsme byli právě v Rimini. Městečko čisté, krásné, ale moře jsem neviděla :) Ale tak věřím, že moře bylo určitě teplé! :)

   Vymazat
 7. To je krása! Taliansko úplne zbožňujem. Tento rok sme však boli v Grécku a to ma dostalo podobne♥ Máš inak skvelý výber plaviek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky! :D ale už ho mám poměrně hodně procestované, tak bych zkusila jinou destinaci :o) Děkuji za plavky :D Upřímně těch jednodílných jsem se hodně bála, ale nakonec myslím, že nevypadají nějak šíleně :D

   Vymazat
 8. To musela být krásná dovolená, moc hezké fotky :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětVymazat
 9. Nádherné fotky,krásná místa a ty zmrzliny..Prostě paráda :)

  OdpovědětVymazat
 10. Ty jo, byla jsem ještě malá, když jsem byla s rodiči v Itálii. Dlouho jsem nikde nebyla.
  Fotky nádherné. Moc se mi líbí, jak tam běžíte zády.
  PAmatuji si ty parádní zmrzliny tam :)

  OdpovědětVymazat
 11. Super fotky! U moře jsem byla a už mi chybí :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když se teď ohlížím zpátky, tak mi ochází, jak mi to taky hrozně chybí, takže jsme v tom společně! :D

   Vymazat
 12. Krásné fotky, moc ti to sluší :) Italská zmrzlina je nejlepší, dodnes vzpomínám na tu v Benátkách :D

  SmileThess

  OdpovědětVymazat
 13. Nádherné fotky a vypadá to úžasně :) Já jsem největší milovník moře a horka, takže na všechny ty fotky koukám s otevřenou pusou a představuju si, jak tam jsem taky :) A mám radost, že máš tak dobrou kamarádku a cestujete spolu. Podle mě to je super :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :o) s otevřenou pusou, až tak? WOW, tak to je mazec! Určitě tě taky čeká nějaké úžasné místo a já pak budu mít otevřenou pusu na tvém blogu :D každopádně ano, taková kamarádka se vždy hodí, zvlášť, když se bojíš cestovat sama. Tento víkend k ní jedu na vinobraní, tak se hrozně těším! :)

   Vymazat
 14. Krásné fotky :) v Itálii jsem byla jen jednou, ale na tu úžasnou zmrzlinu, moře a celkově atmosféru nikdy nezapomenu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomu věřím, na to se opravdu nedá zapomenout :)

   Vymazat